Wrażliwość na dźwięk

 Instrumenty, takie jak 

  • misy dźwiękowe
  • misy tybetańskie
  • misy terapeutyczne
  • gongi wietrzne
  • gongi Paiste
  • gong Tam-Tam
  • misy kryształowe
  • dzwoneczki Koshi
  • harfa kryształowa
  • i inne 

To instrumenty nazywane potocznie misami tybetańskimi, które połączone w całość podczas masażu idywidualnego i grupowego przenikają każdą komórkę ciała i wprowadzają wzorzec częstotliwości "uzdrawiania" duszy i ciała, dźwiękoterapii.

Wprowadzają ciało uczestnika w kołysząco-kojący nastrój, piękny stan głębokiego relaksu umysłu, błogostanu i redukcji nagromadzonych w ciele napięć i stresu, wyciszając umysł. 

 Podczas sesji dźwiękoterapii korzystam między innymi z:

Harfy kryształowej strojonej na bazie nuty 432Hz. Wysokiej jakości kryształowe tuby połączone ze sobą powodują niezwykle czyste i głębokie brzmienie wprowadzając ciało i umysł w błogostan. 

Gongu wietrznego, gongu Tam-Tam, gongu Paiste to bardzo mocno brzmiące instrumenty wykonane z mosiądzu, zwykle zawieszane na specjalnych stojakach. Ich wibracyjna moc powoduje reset nagromadzonych myśli i redukcję stresu. Ciało pod ich wpływem zaczyna lewitować. 

Mis tybetańskich, dźwiękowych, terapeutycznych należących do  grupy instrumentów akustycznych – idiofonów. Ich cechą charakterystyczną jest to, że wytwarzają drgania, dźwięki, fale które do nas docierają, są w pełni słyszalne, co więcej nasze ciała są w stanie odtworzyć ich rytm przez kolejne godziny i dni. Misy są wykuwane ręcznie i mają w składzie od kilku do kilkunastu metali takich jak: złoto, srebro, rtęć, miedź, żelazo, cyna, ołów.

Dzwoneczków Koshi wykonywanych ręcznie we Francji. W  bambusowej tubie rezonansowej znajduje się osiem zespolonych do metalowej płytki akordów. Tworzą cudownie relaksujący umysł i ciało dźwięk.


Masaż misami tybetańskimi z użyciem wymienionych instrumentów to spotkanie, podczas którego uczestnik leży na materacu ubrany w wygodne ciuchy, z poduszką pod głową przykryty kocem. Dookoła rozchodzą się dźwięki mis, gongów, harfy i dzwoneczków. Już po pierwszych minutach ciało naturalnie odpręża się i wykonuje oddech przeponowy. Wyłączając myślenie i analizowanie i przenosząc się do krainy błogostanu. ​Co ważne, to to, że osoba biorąca udział w sesji nie musi medytować, mieć wiedzy z zakresu mis tybetańskich. Wystarczy być, zdobyć się na odwagę by doświadczyć terapii dźwiękiem na sobie.

 

Skąd bierze się nasza wrażliwość na dźwięk podczas sesji, otóż zgodnie z prawem Arndta-Schultza słabe bodźce pobudzają aktywność fizjologiczną, umiarkowane sprzyjają tej aktywności a bardzo silne mogą ją hamować. Stąd mówi się, że mikrodrgania działają korzystnie na organizm ludzki. Ciało człowieka dla niskich częstotliwości do około 100 Hz możemy traktować jako zbiór elementów drgających o stałych skupionych. Naukowcy zbadali, że poszczególne części ciała, a także narządy wewnętrzne mają swoje charakterystyczne częstotliwości rezonansowe leżące na ogól poniżej pasma akustycznego. I w zależności od pozycji jaką człowiek przyjmuje: leżąca, stojąca, siedząca przyjmuje drgania które wchodzą w ciało. Dźwięk mis tybetańskich i instrumentów mają właśnie taki chrakter drgań, które „pompują energię” do układu rezonansowego podczas sesji. Ciało dorosłego człowieka przeciętnie składa się w 75% z wody, stąd woda znajdująca się w nim jest przewodnikiem drgań. Masaż misami tybetańskimi lub nazywana często "kąpiel w dźwiękach" powoduje wzrost produkcji zasobów naturalnych u uczestnika, gdyż drgania i wibracje instrumentów nastrajają swoimi częstotliwościami komórki i narządy wewnętrzne. Fala dźwiękowa docierając do ciała poprzez uszy, kości, mięsnie i skórę wpływa bezpośrednio na komórki i organy zmieniając strukturę płynów ustrojowych i równocześnie przyśpieszając do prędkości bliskiej rozchodzeniu się dźwięku w wodzie.


Rezultaty po sesji terapii dźwiękiem mis tybetańskich:

  • redukcja stresu

  • relaks umysłu

  • poprawa samopoczucia

  • obniżenie ciśnienia

  • poprawa metabolizmu

  • poprawa koncentracji


Obcowanie z dźwiękiem, drganiami, z muzyką w zauważalny sposób uwidacznia się w manifestowaniu emocji. Powoduje spadek poziomu nadpobudliwości, afazji ruchowej, zbyt dużej gestykulacji. Następuje poprawa snu u osób mających problemy z zasypianiem oraz samopoczucia u osób o niskim stopniu samooceny. Poprawia się metabolizm, wygładza się skóra. W oparciu o własne doświadczenia i nabytą kilkuletnią wiedzą na temat terapii dźwiękiem stworzyłam miejsce, do którego można przyjechać.  Studio mieści się na Babkach niedaleko Poznania. Wykonuję masaże dźwiękiem, które pomagają zrelaksować umysł, złagodzić napięcia i wziąć pełen oddech przeponowy. Prowadzę sesje dla 1 osoby lub maksymalnie 5 osób. Szczegóły znajdziesz tutaj https://www.mamisy.pl/cennik


Magdalena Gadomska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 693 018 900


Inne tematy: